^Zpátky nahoru
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Záhady kolem nás

gif 3

To, že věda není žádná věda, ale pořádná zábava, se děti z naší DOBRO♥DRUŽINKY  přesvědčily během celého listopadu, měsíce plného experimentů a objevování.

Měsíční projekt ZÁHADY KOLEM NÁS“ byl rozdělen do několika týdenních miniprojektů jako POKUSOHRANÍ; NESMÍRNĚ VESMÍRNÉ NÁPADY; MOZKOROZCVIČKY a neopomněli jsme ani v týdnu s názvem LASKAVÝ PODZIM oslavit Světový den laskavosti.

POKUSOHRANÍ aneb NESMÍRNĚ VESMÍRNÉ NÁPADY
Šlo o soubor jednoduchých pokusů, které kromě poznávacího charakteru měly i zábavný náboj. Všichni si mohli vyzkoušet, co dokáže určitý materiál, šikovné ruce a dobrý nápad. Některé z experimentů připomínaly spíše kouzla, u každého pokusu však náleželo také vysvětlení, jak a proč to právě takto funguje.

Po celou dobu byly děti zvídavé, rády objevovaly, pozorovaly a zkoušely. Byly to zajímavé chvíle, experimenty děti velmi zaujaly a vždy se těšily na to, co přinese další den „Pokusohraní“.

MOZKOROZCVIČKY
Logické hádanky, rébusy, puzzle, optické klamy, hra na detektiva Šikulu, turnaje v piškvorkách, v dobble, …. To byl další týden v družince plný hrátek s pamětí, ve kterém děti poznávaly techniky a strategie, které využijí nejen při učení, ale i v každodenním životě.

LASKAVÝ PODZIM
Změny počasí a krátící se dny nemá moc lidí v oblibě. Pro nás však je podzim spojen s mnoha příjemnými radovánkami a rozhodně nám měl  ještě co nabídnout. V naší DOBRO♥DRUŽINCE jsme se například  věnovali legendě Martina na bílém koni, čekala nás vědomostní hra Putování za švestkovou vůní a Podzim v lese a společně jsme oslavili i Světový den laskavosti (13.11.) a „učili“ se dělat radost a projevovat laskavost. A proč bychom měli dělat každý den alespoň jednu laskavost? Jsou k tomu dva důvody. První je, že uděláš radost kamarádovi/kamarádce, nebo rodičům. Druhý, neméně důležitý důvod je, že se budeš cítit dobře, protože jsi udělal laskavost pro někoho.

Více z naší činnosti se dozvíte z přiložené fotogalerie a  nebo z videí. 
Pro spuštění videa klikněte na tyto odkazy:

video 1 TANČÍCÍ BUBLINY 1
video 2   TANČÍCÍ BUBLINY 
video 3  STÍNOVÁ PYRAMIDA
video 4  BAREVNÉ MLÉKO
video 5  HUSTOTA KAPALINY
video 6  nepovedený pokus NAFUKOVÁNÍ BALÓNKU
video 7  NAFUKOVÁNÍ BALÓNKU
video 8  HEMISFÉRY 1
video 9   LETÍCÍ BALÓNEK

pokus bubliny 3pokus bubliny 4pokus bubliny 5pokus balónek 2pokus balónek 3pokus duhový talíř 0

pokus duhový talíř 2pokus duhový talíř 3pokus duhový talíř 4pokus hustota 3pokus hustota 4pokus hustota 5pokus kyslík 2pokus kyslík 3pokus oko 2pokus mléko 3pokus mléko 4pokus raketa 1pokus strašidlo 2pokus strašidlo 3pokus ptáček 3pokus ptáček 4pokus ptáček 5pokus ptáček 6pokus ptáček 7pokus tunelpokus vzlínavost 1pokus vzlínavost 2mozek tangram 0mozek tangram 1mozek trojúhelníkymozek válkamozek větší menšímozek zajímavostimozek bombamozek dech 1mozek dobble 1mozek dobble 2mozek hemisféry 1mozek hemisféry 2mozek kolo štěstímozek kolo štěstí 1mozek piškvorkymozek riskuj 1mozek riskuj 2mozek riskuj 3mozek garáž 0mozek garáž 1mozek hádankymozek hádanky 1mozek hádanky 3z bingomozek kartymozek karty 1laskavý podzim 0laskavý podzim 1laskavý podzim 2laskavý podzim 3laskavý podzim 4laskavý podzim 5laskavý podzim 6laskavý podzim 7podzim v lese 9laskavý podzim 8laskavý podzim 10laskavý podzim 11laskavý podzim 12z kulíšeklaskavý podzim 15laskavý podzim 16laskavý podzim 17laskavý podzim 18laskavý podzim 19martin 7martin 8martin 9martin 10martin 11martin 12martin 13martin 14martin 15martin 17martin 18martin 20z družba 0z družba 1z družba 2volné hranívolné hraní 1volné hraní 2

 

Copyright © 2018. Zš a Mš Bujanov. Všechna práva vyhrazena, bez výslovného souhlasu je zakázáno jakýmkoliv způsobem šířit veškeré materiály.