Vystoupení dětí ze ZŠ při zahájení adventu

advent

Právě začalo jedno z nejkrásnějších období v roce, ADVENT. Magické období rozjímání, těšení se, velkých vánočních příprav, čas zvyků, tajemství, očekávání, radosti, setkávání se a obdarovávání.
Celý svět rozsvěcuje své vánoční stromy a nejinak tomu bylo i v naší vesničce.
A co by to bylo za slavnostní zahájení adventní doby bez vystoupení našich žáčků? Zazněly koledy, vánoční a zimní písně i básničky.

Děkujeme všem žáčkům, zaměstnancům školy i obce, kteří se na přípravě tohoto vánočního setkání podíleli.
Věříme, že toto zastavení se v předvánočním shonu bylo pro vás všechny velmi příjemné a že jste se s námi naladili na kouzelný čas adventu.

VIDEO 1  klikni ZDE

VIDEO 2  klikni ZDE

VIDEO 3  klikni ZDE

VIDEO 4  klikni ZDE

gif

Záhady kolem nás

gif 3

To, že věda není žádná věda, ale pořádná zábava, se děti z naší DOBRO♥DRUŽINKY  přesvědčily během celého listopadu, měsíce plného experimentů a objevování.

Měsíční projekt ZÁHADY KOLEM NÁS“ byl rozdělen do několika týdenních miniprojektů jako POKUSOHRANÍ; NESMÍRNĚ VESMÍRNÉ NÁPADY; MOZKOROZCVIČKY a neopomněli jsme ani v týdnu s názvem LASKAVÝ PODZIM oslavit Světový den laskavosti.

POKUSOHRANÍ aneb NESMÍRNĚ VESMÍRNÉ NÁPADY
Šlo o soubor jednoduchých pokusů, které kromě poznávacího charakteru měly i zábavný náboj. Všichni si mohli vyzkoušet, co dokáže určitý materiál, šikovné ruce a dobrý nápad. Některé z experimentů připomínaly spíše kouzla, u každého pokusu však náleželo také vysvětlení, jak a proč to právě takto funguje.

Po celou dobu byly děti zvídavé, rády objevovaly, pozorovaly a zkoušely. Byly to zajímavé chvíle, experimenty děti velmi zaujaly a vždy se těšily na to, co přinese další den „Pokusohraní“.

MOZKOROZCVIČKY
Logické hádanky, rébusy, puzzle, optické klamy, hra na detektiva Šikulu, turnaje v piškvorkách, v dobble, …. To byl další týden v družince plný hrátek s pamětí, ve kterém děti poznávaly techniky a strategie, které využijí nejen při učení, ale i v každodenním životě.

LASKAVÝ PODZIM
Změny počasí a krátící se dny nemá moc lidí v oblibě. Pro nás však je podzim spojen s mnoha příjemnými radovánkami a rozhodně nám měl  ještě co nabídnout. V naší DOBRO♥DRUŽINCE jsme se například  věnovali legendě Martina na bílém koni, čekala nás vědomostní hra Putování za švestkovou vůní a Podzim v lese a společně jsme oslavili i Světový den laskavosti (13.11.) a „učili“ se dělat radost a projevovat laskavost. A proč bychom měli dělat každý den alespoň jednu laskavost? Jsou k tomu dva důvody. První je, že uděláš radost kamarádovi/kamarádce, nebo rodičům. Druhý, neméně důležitý důvod je, že se budeš cítit dobře, protože jsi udělal laskavost pro někoho.

Více z naší činnosti se dozvíte z přiložené fotogalerie a  nebo z videí.
Pro spuštění videa klikněte na tyto odkazy:

video 1 TANČÍCÍ BUBLINY 1
video 2   TANČÍCÍ BUBLINY
video 3  STÍNOVÁ PYRAMIDA
video 4  BAREVNÉ MLÉKO
video 5  HUSTOTA KAPALINY
video 6  nepovedený pokus NAFUKOVÁNÍ BALÓNKU
video 7  NAFUKOVÁNÍ BALÓNKU
video 8  HEMISFÉRY 1
video 9   LETÍCÍ BALÓNEK

pokus bubliny 3pokus bubliny 4pokus bubliny 5pokus balónek 2pokus balónek 3pokus duhový talíř 0