Emoce v mouce

gif

Někdy je těžké přijímat všechny emoce, zvlášť ty né úplně příjemné. Ale pokud chceme, aby si děti sebe samých vážily, je fajn jim ukazovat, že jsou v pořádku, ať prožívají cokoliv. A také je důležité, abychom my sami své emoce dávali najevo, mluvili o nich, případně se za své reakce ve vzteku omluvili a tak dětem ukázali, že se to děje nám všem.
A proto jsme se v družince zábavnou formou seznámili s nejznámějšími druhy emocí a povídali si o nich, aby děti věděly, že jsou v pořádku a není s nimi nic špatně, když k nim přijde smutek nebo vztek na návštěvu.