^Zpátky nahoru
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

S andělíčky u čaje a svíčky


gif.gifÚstředním tématem 16. týdne v naší družince byl projekt s názvem S ANDĚLÍČKY U ČAJE A SVÍČKY.
Andělé a Vánoce - umíte si vůbec představit klasické české Vánoce bez andělů? To snad ani nejde. Andělé ve všech svých podobách – dřevění, sádroví, porcelánoví, sklenění, ze slámy i z perníku, ušití z látky nebo klidně vyrobení ze včelího vosku či ze šišek, patří k adventnímu času stejně jako kapr a stromeček ke Štědrému dni.
Jak tedy již název projektu napovídá, za vůně čerstvě uvařeného ovocného čaje, perníčků, vánočního cukroví, plápolajících plamínků svíček a zvuku koled, jsme si vyzkoušeli andělské věštění, každý poprosil andílky o splnění svého tajného přání, přečetli jsme si pohádku Všetečný andělíček, společně jsme si pověděli o symbolice andělů, zasoutěžili jsme si ve foukání peříček, ve skládání puzzlí, ve hře Vánoční kvarteto či Dobble, zahráli jsme si na detektivy a zkusili uhádnout co ukrývá dáreček a v neposlední řadě jsme se tvořivě a výtvarně vyřádili při tvorbě vánočních přáníček, či při kreslení „andělského rojení“, které nám posloužilo jako výzdoba nástěnky v místní Jednotě.
Advent by měl být dobou zastavení, rozjímání, radostného očekávání. Věřím tomu, že se nám v naší družince podařilo se tomuto původnímu smyslu přiblížit a že na tento nádherný, společně strávený čas budou děti dlouho a s radostí vzpomínat.

andělské rojení 0andělské rojení 1andělské rojení 2andělské rojení 3andělské rojení 5andělský rituál 0andělský rituál 1andělský rituál 2andělský rituál 3andělský rituál 4anděl tvoření 1andělíčci 1andělíčci 2andělíček pohádkadáreček 1dáreček 2dáreček 3dáreček 4dáreček 5dáreček 6hvězdička 1hvězdička 2ježíšekjá mám 0já mám 1já mám 2kulečník 1kulečník 2kulečník 3kvarteto 1kvarteto 2omalovánkyosmisměrkapomeranč 1pomeranč 2pomeranč 3pomeranč 4pomeranč 5pomeranč 8smrkškolička 0školička 1školička 3školička 4školička 5školička 6školička 7školička 8školička 9školička 10

 

Copyright © 2018. Zš a Mš Bujanov. Všechna práva vyhrazena, bez výslovného souhlasu je zakázáno jakýmkoliv způsobem šířit veškeré materiály.