S andělíčky u čaje a svíčky

gif.gifÚstředním tématem 16. týdne v naší družince byl projekt s názvem S ANDĚLÍČKY U ČAJE A SVÍČKY.
Andělé a Vánoce - umíte si vůbec představit klasické české Vánoce bez andělů? To snad ani nejde. Andělé ve všech svých podobách – dřevění, sádroví, porcelánoví, sklenění, ze slámy i z perníku, ušití z látky nebo klidně vyrobení ze včelího vosku či ze šišek, patří k adventnímu času stejně jako kapr a stromeček ke Štědrému dni.
Jak tedy již název projektu napovídá, za vůně čerstvě uvařeného ovocného čaje, perníčků, vánočního cukroví, plápolajících plamínků svíček a zvuku koled, jsme si vyzkoušeli andělské věštění, každý poprosil andílky o splnění svého tajného přání, přečetli jsme si pohádku Všetečný andělíček, společně jsme si pověděli o symbolice andělů, zasoutěžili jsme si ve foukání peříček, ve skládání puzzlí, ve hře Vánoční kvarteto či Dobble, zahráli jsme si na detektivy a zkusili uhádnout co ukrývá dáreček a v neposlední řadě jsme se tvořivě a výtvarně vyřádili při tvorbě vánočních přáníček, či při kreslení „andělského rojení“, které nám posloužilo jako výzdoba nástěnky v místní Jednotě.
Advent by měl být dobou zastavení, rozjímání, radostného očekávání. Věřím tomu, že se nám v naší družince podařilo se tomuto původnímu smyslu přiblížit a že na tento nádherný, společně strávený čas budou děti dlouho a s radostí vzpomínat.