^Zpátky nahoru
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Švejkoviny aneb U nás v Kocourkově

švejk titulgif haha

Leden ve školní družině je za námi.
Po vánočních prázdninách jsme se opět sešli v naší družince. Povyprávěli jsme o tom, jak jsme kdo prožili Vánoce a vánoční prázdniny a v družině nás čekalo i překvapení v podobě nových her, stavebnic a hraček.

Jako téma pro měsíc leden si pro nás přichystala paní vychovatelka téma ŠVEJKOVINY aneb U NÁS V KOCOURKOVĚ. Jak již název napovídá, prožili jsme v lednu v družině plno legrace, srandy a švandy, vyzkoušeli jsme si spoustu bláznivých i netradičních úkolů a aktivit a naší třídou se rozlévaly často salvy a výbuchy smíchu. Ale nepředbíhejme …..

Vše začalo tím, že jsme si 3.1. připomněli 100. výročí úmrtí spisovatele Jaroslava Haška, který dal světu jednu z nejpůsobivějších satir, Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Vysvětlili jsme si také, proč se o češích říká, že jsme „národ švejků“ a přes Švejka jsme rovnou navázali na KOCOURKOV, smyšlenou obec, kde její obyvatelé zažívají mnoho komických historek.
Neopomněli jsme si ani připomenout a vysvětlit legendu a důvod sbírky Tří králů, vyrábět zimní dekorace, užít si vycházek do přírody a protože nám konec ledna konečně přinesl tu pravou zimu v podobě bílé sněhové nadílky, tématem posledního lednového týdne se stalo téma KDYŽ ZIMA  KRALUJE, SNĚHULÁK SE RADUJE. Nahlédli jsme do sněhuláčí školy, kde většina aktivit byla zaměřena právě na postavičky sněhuláků, připravili jsme překvapení pro kamarády z MŠ (odkaz na článek a fotky ZDE) a každý volný čas jsme se snažili trávit venku, věnovat se zimním radovánkám, stavět sněhuláky, bobovat, koulovat se a užít si dostatečně sněhu.
Celou atmosféru našich lednových radovánek můžete nasáknout z přiložených videí a fotogalerie.

Pro zkouknutí jedntlivých videí klikněte vždy na příslušný řádek!
NÁŠ KOCOURKOVSKÝ HIT
SFOUKÁVÁNÍ KELÍMKŮ
PŘENÁŠENÍ KELÍMKŮ BALÓNKEM 1
PŘENÁŠENÍ KELÍMKŮ BALÓNKEM 2
HOĎ A CHYŤ
PINKÁNÍ DVOU MÍČŮ
KELÍMKY TYČKA ČÍSELNÁ ŘADA 1
KOSTIČKY POŘADÍ PAMATOVÁK 1
KOSTIČKY POŘADÍ PAMATOVÁK 2
KOSTKY VĚŽ NOHAMA 1
KOSTKY VĚŽ NOHAMA 2
MOUKA VĚŽ 1
MOUKA VĚŽ 2
MOUKA VĚŽ 3
MOUKA VĚŽ 4
MOUKA VĚŽ 5
STUHA 1
STUHA 2
STAVITELÉ V KOCOURKOVĚ
VLÁČEK KUSKUS 1
VLÁČEK KUSKUS 2
VLÁČEK MOUKA
ZIMA SKOK
ZIMA JEDEEEEM!
ZIMA JEDEEEEM! 1
PINPONKÁČ V KELÍMKÁCH S VODOU 1

dárky od Ježíškašvejk 0 výročíšvejk portrétšvejk puzzlecesta tří králů 0cesta tří králů 1cesta tří králů 2tři králové pamatovák1tři králové pamatovák 0tři králové pamatovák 2tři králové pamatovák 3tři králové pamatovák 4tři králové pexesočtení Kocourkovbalónek přenášení 1balónek přenášení 2balónek přenášení 3hra CINKbalónek sfoukávání 1hra Větší a menšíkelínky vodykelímky voda 1kelímky číselná řadamouka 1mouka 10míč udržení ve vzduchupamatovák barvy 0pamatovák barvy 1pamatovák barvy 2paví peřípusť a chyť 0pusť a chyť 1pusť a chyť 2rychlý jako rysshazování kelímkůstaviteléstavitelé 1stuha 1stuha 2tajné písmo 1tajné písmo 2tajné písmo 3venku 1venku 2venku 3 skvělá partavenku 4věž z kostek 0věž z kostek 1věž z moukyzemě městoZŠ Bělázásah potopenágifsněhulák dvojicesněhulák hrasněhulák hra 1sněhulák hra 3sněhulák kreslenísněhulák kreslení 1sněhuláci pajdulácisněhulák mřížkasněhulák mřížka 0sněhulák nos 1sněhulák nos 2sněhulák pexesosněhulák pexeso maxisněhulák poslepusněhulák posloupnostsněhulák pravá levá 1sněhulák pravá levá 2

sněhuláčí školasněhuláčí škola 1sněhuláčí škola 9sněhuláčí škola 10sněhuláčí škola 2sněhuláčí škola 3sněhuláčí škola 4spontánní činnosti 5dárky voňavý dárečekspontánní činnosti 1spontánní činnosti 2spontánní činnosti 3spontánní činnosti 4spontánní činnosti 5zimazima 1zima 1Azima 2zima 3zima 4zima 5zima 6zima 7zima 8zima 10

Copyright © 2018. Zš a Mš Bujanov. Všechna práva vyhrazena, bez výslovného souhlasu je zakázáno jakýmkoliv způsobem šířit veškeré materiály.