^Zpátky nahoru
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Muzikohrátky v MŠ ♪♪♪

“Hudba a rytmus nacházejí cestu k nejskrytějším místům duše.”   Platón

love music guitar

Součástí společných setkání žáků ZŠ s dětmi MŠ jsou i společné MUZIKOHRÁTKY.
Rozvíjet rytmus v malé skupině dětí je osvěžující, zábavné, ale především hravé! Setkání provází básničky, písničky a hry, které děti vedou k seznámení s hudbou. Při našich společných chvilkách, ale třeba i při hudební výchově ve škole, používáme hudební nástroje, relaxační hudbu, šátky, balónky, ale třeba i bublifuky, nebo čarujeme s různými chřastidly.
Cílem našich společných muzicírování je rozvíjet v dětech cit pro rytmus, koncentraci, koordinaci pohybů, relaxaci, tvořivost, představivost, soustředění a v neposlední řadě i spolupráci s kamarády. Hudba ovlivňuje srdeční rytmus, dýchání, motoriku, ale i strach a úzkost. Živé děti dokáže správně zvolená hudba zklidnit a naopak málo aktivní povzbudí k činnosti.
Je proto je pro nás důležité vytvářet u dětí pozitivní vztah k hudbě.
Chcete-li se dozvědět více o konkrétních činnostech, klikněte pro spuštění  slideshow na tento odkaz https://youtu.be/AsUgdmoL0CY nebo na obrázek pod textem.

muzika

Copyright © 2018. Zš a Mš Bujanov. Všechna práva vyhrazena, bez výslovného souhlasu je zakázáno jakýmkoliv způsobem šířit veškeré materiály.