^Zpátky nahoru
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Duben v ♥ Dobrodružince ♥

JARO ŤUKÁ NA VRÁTKA

gif 2

Jaro je v plném proudu a je to vidět i v naší družině.
Začátkem dubna jsme se začali věnovat svátkům jara – Velikonocům. Nezapomněli jsme si o těchto svátcích popovídat – proč se svátky slaví, jaké se k nim váží tradice a zvyky.
Jaro a sluníčko přivoláváme všemožnými výtvarnými pracemi a výtvory, které přispívají k výzdobě naší třídy. A protože ve škole probíhal v půlce dubna zápis do 1. třídy, vyráběli jsme s paní vychovatelkou dárečky i pro budoucí prvňáčky.
Také jsme si zahráli na malé herce a na písničku Škola zvířátek, kterou jsme se naučili v měsíci březnu, jsme natočili malé videopředstavení – pro jeho shlédnutí klikněte na odkaz ZDE
Nezapomněli jsme ani na Den Země, kterému jsme se také pečlivě věnovali po celý jeden týden v dubnu. Povídali jsme si o tom, jak bychom se k naší planetě měli chovat, co dělat a co ne. Čekaly na nás i kvízové otázky týkající se recyklace, šetření vodou a energiemi, a všech dalších možností, jak chránit naši planetu. Za správně vyluštěnou tajenku čekala naše luštitele malá odměna.
A přišel konec měsíce a jak všichni víme, na konci měsíce jsou Čarodějnice a Filipojakubská noc, takže téma posledního dubnového týdne bylo jasné – čarodějnice, ježibaby, kouzelnice, netopýři, pavouci, různá jiná havěť, lektvary, zaříkávadla, …
Samozřejmě jsme nevynechali ani pohyb a tak na nás během celého dubna čekaly různé pohybové aktivity ať již ve třídě, nebo venku na dětském hřišti a školní zahradě.

jaro 0jaro 1jaro 2jaro 3jarní hádánívzkaz jaru 1vzkaz jaru 2co skrývá vajíčkovelikonoce z 1velikonoce z 2velikonoce z 3velikonoce z 4velikonoce z 6velikonoce mandalavelikonoce ozdob 1velikonoce ozdob 2velikonoce čtemehyacint 1hyacint 2já mám 1já mám 2puzzle čápv říši hmyzuDZ 1DZ 1aDZ 2DZ 3DZ 4DZ 5DZ 6DZ 7DZ 8DZ 9DZ 10kytičky 2kytičky 3čaro 1čaro 2čaro 3čaro 4čaro 5čar bschovávanávenku fotbalvenku prvky 1venku prvky 2volnovolné hraní

 

Copyright © 2018. Zš a Mš Bujanov. Všechna práva vyhrazena, bez výslovného souhlasu je zakázáno jakýmkoliv způsobem šířit veškeré materiály.