^Zpátky nahoru
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Mimořádné ředitelské volno

Vážení rodiče,

v souladu s ustanovením § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon) vyhlašuji mimořádné volno v pátek 29. září 2023.
Toto mimořádné volno se týká pouze žáků navštěvujících Základní školu. Obědy budou všem dětem automaticky odhlášeny. 

Mgr. Olga Floriánová, ředitelka ZŠ
 

padající listí

Slavnostní zahájení školního roku 2023-2024

Jak neuvěřitelně ten čas letí. Není to snad ani včera, kdy naši žáci dostávali vysvědčení a už je za rohem další nový školní rok. Ostřílení školáci už vědí, co je čeká, pro prvňáčky to však bude velká změna. 
Koloběh učení, úkolů a povinností začíná. Vykročte pravou nohou a užijte si ho.

Přejeme všem našim žáčkům mnoho úspěchů, elánu a radosti v novém školním roce a nám učitelům i vám rodičům přejeme, ať máme po celý školní rok dostatek vnitřního jasu, abychom mohli proměňovat šeď všedních dnů v zářivé chvíle.

                                                                                                                            Zaměstnanci ZŠ Bujanov


Slideshow ze slavnostního zahájení školního roku 2023-2024 spustíte kliknutím na tento odkaz  https://youtu.be/mX9Plb3pj1E    nebo kliknutím na obrázek níže.

skola vola 1

Organizace školního roku 2023-2024

škola volá 2

Vážení rodiče, milí žáci,
přinášíme Vám stručné informace k zahájení školního roku 2023/24 a organizaci prvního týdne školy.

Školní rok začíná v pondělí 4.9.2023. Slavnostní zahájení školního roku za účasti rodičů a starosty obce Bujanov bude od 8:00 do 9:00hod.
S sebou aktovku, kufřík a přezůvky.
Přihlášky a instrukce k provozu ŠD získáte první den ve škole.
Od úterý 5.9. do pátku 8.9.2023 končí vyučování žáků všech ročníků v 11:40, tedy po 4. vyučovací hodině.

Ahoj léto, ahoj prázdniny!

sluníčko

Konec školního roku je tu. Známky jsou uzavřené, učebnice odevzdané a do předání vysvědčení schází ještě necelý týden. Sluníčko pálí a poslední dny do letních prázdnin se dětem v naší škole trochu vlečou. Už se vidí někde u vody, na dovolené s rodiči, na prázdninách u babiček a dědečků apod. Tak proč jim tuto dlouhou chvíli nezkrátit nějakým tím pěkným programem?
Více se dozvíte v přiloženém slideshow pod tímto odkazem  https://youtu.be/E-D4lUYqgPg  nebo kliknutím na fotografii.

Přejeme všem dětem i jejich rodičům příjemné prožití prázdnin a spoustu krásných nových zážitků!

ZŠ

Víly a skřítkové v Dobrodružince

víly a skřítkové

Květen je krásné období roku, plné vůní a slunce. Teplých slunečných dnů jsme v naší Dobrodružince využili převážně k pobytu venku.
Tématem pro měsíc květen nám byl projekt VÍLY A SKŘÍTKOVÉ a tak jsme využili les nejen k lesním hrám, k poznávání stromů a zvuků ptactva, ale děti zde stavěly i nádherné domečky právě pro skřítky a víly.
Stejně tak rozkvetlá zahrada plná nádherných žlutých pampelišek nám byla inspirací pro „pampeliškový týden“, ve kterém jsme navštívili Pampeliškovou vílu, od které jsme se dozvěděli mnoho ze života pampelišek. Věděli jste například, že pampeliška je jediná květina, ve které se ukrývá slunce, měsíc i hvězdy?
Skřítky a vílami se to prostě tento měsíc v družince jenom hemžilo. Seznámili jsme se s vílou zvířátek, od královny víl Krasavy jsme se dozvěděli, kde kytičky přišly ke svým barvám a dokonce nás královna víl seznámila i s vílou, která mluvila sprostě. Podívali jsme se i ke skřítkům domácím, navštívil nás skřítek Frimbulín a představil nám své kamarády z říše přírodní, navštívili jsme říši TSODAR, kde se ale vše muselo dělat obráceně a pozpátku (mimochodem zkuste si právě název říše TSODAR vyslovit pozpátku :-) ). Dozvěděli jsme se kdo to byla Rusalka, Polednice i Klekánice, Kordula, Bludný kořen či Divoženka. A Divoženku jsme si posléze dle popisu z knihy O strašidlech a bytostech z pohádek a pověstí zkusili nakreslit.
V tomto měsíci jsme samozřejmě nemohli zapomenout na naše maminky a jejich svátek. Vyrobili jsme přáníčko a naučili se pro maminku písničku.
Také nás hned začátkem měsíce května přijela navštívit naše kamarádka z Bruselu, Annika. Annika je vnučka naší paní ředitelky a pravidelně nás navštěvuje, vypráví nám o tom, jak to chodí ve škole v Bruselu a již nás naučila spoustu francouzských a maďarských slovíček. ♥
No a na přelomu měsíce května a června nás čekal Den dětí a tak pro nás paní vychovatelka připravila spoustu zajímavých a zábavných aktivit, při kterých jsme se opravdu hodně nasmáli.

Střípky z našich některých činností z měsíce května si můžete prohlédnout v přiložené slideshow na tomto odkaze: https://youtu.be/4hIOPfLFgJE

Těšíme se na poslední školní měsíc, který nám jistě také přinese slunce, hry, smích a zábavu.

víla

 

Copyright © 2018. Zš a Mš Bujanov. Všechna práva vyhrazena, bez výslovného souhlasu je zakázáno jakýmkoliv způsobem šířit veškeré materiály.